W TYM DZIALE:

 

Konkurs kolęd

2020-01-27

W dniu 23 stycznia został w naszej szkole przeprowadzony Konkurs Kolęd i Pastorałek zorganizowany przez Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami p. Ariettą Liberda-Draus i p. Wiesławem Kuczajem. Uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom i komisja konkursowa miała nie lada wyzwanie by wybrać zwycięzców.

Śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych polskich zwyczajów związany ze Świętami Bożego Narodzenia. Wspólne kolędowanie bowiem zbliża ludzi, buduje miedzy nimi więź, daje uczucie bliskości, łączności. Kolędy są przepełnione ciepłem, dobrem, miłością. Tym wszystkim czego nam na co dzień brakuje. Zwyczaj wspólnego rodzinnego śpiewania kolęd zanika. Organizując ten konkurs pragnęliśmy zachęcić wszystkich do wspólnego śpiewania, chcieliśmy podtrzymać dobrą polską tradycje i uwrażliwić Wszystkich na piękno  i wymowę polskich kolęd i pastorałek.

Poniżej przedstawiamy kryteria konkursowe. Nasze Jury oceniało według kilku kryteriów, mianowicie:

1. Znajomość tekstu
2. Czystość wykonania
3. Dykcja
4. Pomysłowość aranżacji (np. instrumenty, ubiór)
5. Inscenizacja
6. Integracja zespołu

Poziom był niesamowity, większość klas wystąpiła z jedną , dwoma lub trzema kolędami. Jury miało trudny wybór. Jak się okazało wśród nas są uczniowie którzy mają przepiękny głos, barwę i rozpiętość. Gratulujemy i czekamy na kolejne występy wokalne.

I miejsce zajęła klasa I a TE/TL, drugie III TŻ/TL, zaś III miejsce klasa II TŻ, jednakże gratulacje należą się wszystkim którzy brali udział w konkursie kolęd.

Poniżej fotorelacja z występów naszych zdolnych uczniów