W TYM DZIALE:

 

Olimpiady i konkursy

6-03-2020  Konkurs "Turbolandeskunde – die Schweiz”

W etapie okręgowym ogólnopolskiego konkursu Turbolandeskunde - die Schweiz, który odbył się 6 marca w Jordanowie w murach Zespołu Szkół im Hugona Kołłątaja, uczennice klasy I aTE Paulina Kozyra, Aleksandra Dawiec i Gabriela Sater zdobyły II miejsce!!!  Wielkie gratulacje dla naszych dziewczyn!!!

20-01-2020 Konkurs lingwistyczny DUET

Pierwszy etap konkursu lingwistycznego Duet za nami. 31 uczniów naszej szkoły przystąpiło do tego etapu konkursu i zmierzyło się z zadaniami z dwóch języków: angielskiego i niemieckiego. Trzymamy kciuki i z niecierpliwością czekamy na wyniki!

7-11-2019 Olimpiada języka angielskiego

7 listopada miłośnicy języka angielskiego naszej szkoły przystąpili do pierwszego etapu Olimpiady języka angielskiego. Około 30 uczniów rozwiązywało zadania z tego etapu. Wyniki poznamy już wkrótce.

5-11-2019  Konkurs "Matematyka w technice dla technika"

Dnia  5 listopada 2019 roku w naszej szkole odbył się I etap konkursu matematycznego „Matematyka w technice dla technika” przeznaczonego dla uczniów klas maturalnych techników województwa małopolskiego, mazowieckiego, lubelskiego, podkarpackiego oraz świętokrzyskiego. 

W roku szkolnym 2019/2020 konkursowi patronują: Jarosław Stawiarki Marszałek Województwa, Przemysław Czarnek Wojewoda Lubelski, Krzysztof Żuk Prezydent Miasta Lublin oraz Teresa Misiuk Lubelski Kurator Oświaty. Główna nagroda to indeksy Politechniki Lubelskiej oraz nagrody rzeczowe. Nasza szkoła po raz kolejny już bierze udział w takim przedsięwzięciu, którego szkolnym opiekunem jest Pani Arietta Liberda Draus. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy i umiejętności matematycznych wśród uczniów technicznych szkół ponadgimnazjalnych. W pierwszym etapie wzięło udział 5 uczniów z klasy IV TE, a najlepszą okazała się Ewa Kowalczyk. Gratulujemy serdecznie.

10-10-2019  Powiatowy konkurs wiedzy o ochronie przyrody

10 października 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Limanowej odbył się „Powiatowy konkurs wiedzy o ochronie przyrody”. Naszą szkołę reprezentowali Piotr Gardocki z klasy II TE oraz Łukasz Białoń z klasy II TE. Wręczenie nagród odbyło w sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym w Limanowej, na którym nasi uczniowie otrzymali wyróżnienie. Jak stwierdzili organizatorzy  uczestnicy reprezentowali bardzo wysiłki poziom wiedzy.

Konkurs realizowany był w ramach „Programu edukacji ekologicznej społeczeństwa w Powiecie Limanowskim 2019” dofinansowanym ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. 

05-2019  Sukces uczniów w XIV edycji Konkursu "Pomysł na biznes w Powiecie Limanowskim" 

Miło nam poinformować, że nasi uczniowie Michał Łabuz i Wojciech Węglarz zajęli II miejcse w tegorocznej edycji konkusu "Pomysł na biznes w Powiecie Limanowskim "organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Limanowej. Opracowali projekt " Pasieka Pszczółka".

Przedmiotem działalności ich firmy jest świadczenie usług z zakresu  pszczelarstwa. Przejęcie małopolskiego rynku związanego ze sprzedażą miodów oraz produktów pszczelarskich, świadczenie usługi apiterapii, a także prowadzenie działalności edukacjnej promującej dobroczynne właściwości produktów pszczelarskich, oraz wpływu pszczół na środowisko naturalne.

Uroczysta gala  podczas której zostały zaprezentowane nagrodzone prace,miała miejsce 12 czerwca w Zespole Szkół nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej, zgromadziła władze powiatu limanowskiego – organizatora konkursu, przedstawicieli regionalnych instytucji biznesowych oraz kuratorium oświaty  Wydarzenie to po raz kolejny dowiodło, że potencjał młodych ludzi, ich wiedza, kreatywność oraz przedsiębiorczość stanowią cenny kapitał na przyszłość.

Tegoroczny konkurs przebiegał w dwóch etapach. W pierwszym etapie wyłoniono 10z 29  najlepszych prac konkursowych. Następnie autorzy pomysłów na biznes zaprezentowali je przed komisją konkursową w II etapie. Ostatecznie Komisja wyróżniła 7 prac konkursowych oraz przyznała I, II oraz III nagrodę. 

Uczniowie naszej szkoły zajęli II miejsce i otrzymali nagrody rzeczowe.
Nagrodę wręczyła przedstawicielka Fundacji na Rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa – Pani Elżbieta Petryla. 
Autorom projektu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy organizatorom i sponsorom konkursu dzięki którym możliwa była realizaca tego przedsięwzięcia.

13-03-2019  Konkurs biblijny

13 marca 2019 roku 10 uczniów naszej Szkoły brało udział w etapie szkolnym XXIII Ogólnopolskiego konkursu Biblijnego (Agnieszka Duda III TEH, Agnieszka Wsół III TEH, Izabela Potaczek III TEH, Klaudia Węglarz III TEH, Piotr Gardocki ITEH, Alicja Kowalczyk ITEH, Kamil Czech ITŻ, Katarzyna Kaleta ITŻ, Dominika Buroń II TH, Wioletta Nawara I TŻ). W tym roku tematyka konkursu obejmowała Księgę Wyjścia i List do Rzymian. 3 uczniów będzie reprezentować naszą Szkołę na etapie diecezjalnym w Krakowie (Agnieszka Duda III TEH, Piotr Gardocki I TEH, Alicja Kowalczyk I TEH). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

14-03-2019  Konkurs Magia liczby PI

W dniu 14 marca ogłoszonym jako Międzynarodowy Dzień Liczby Pi, uczniowie naszej szkoły mięli okazję wziąć udział w konkursie „Magia Pi“ organizowanym przez panie matematyczki. Zasady były jasne i klarowne (jak cała piękna matematyka): Wygrywa osoba, która opanuje na pamięć jak najdłuższy poprawny ciąg cyfr po przecinku rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi.  Znamy już jego wyniki…  Najlepszą okazała się niepokonana Klaudia Węglarz z klasy III Technikum Hotelarskiego, bo nauczyła się poprawnie aż .... UWAGA!!!! pierwszych 322 cyfr po przecinku rozwinięcia liczby Pi. Pobiła rekord Łucji Jackowiec z zeszłego roku (wynosił on 227 cyfr). Warto dodać,że Klaudia w ubiegłym roku miała III miejce, zapamiętała bowiem 145 cyfr. Ho ho ho... Zobaczymy co pokaże już za rok!!! Druga lokata należy do wszechobecnej Justyny Popławskiej z klasy IV Technikum Hotelarskiego, która opanowała 234 cyfry. Trzecia zaś, to Ewa Kowalczyk z III Technikum Ekonomicznego, która opanowała ciąg 110 cyfr. Jak widać w tym roku Hotelarze Górą!!!

Warto dodać, iż w konkursie brało udział 16 uczniów z różnych klas naszej szkoły. Wszyscy którzy brali udział w konkursie otrzymali ocenę cząstkową bardzo dobrą z matematyki, a najlepsza piątka tj. Klaudia Węglarz, Justyna Popławska, Ewa Kowalczyk, Anna Zasadni i Wojciech Firek ocenę cząstkową celującą. Wręczenie dyplomów i nagród nastąpi uroczyście na najbliższej akademii szkolnej.

Organizacją konkursu zajęła się Pani Arietta Liberda – Draus oraz Pani Maria Olszewska. Dziękujemy za inicjatywę … Wszystkim gratulujemy udziału!!!! Niech Magia Pi pozostaje z Wami na zawsze.....

12-03-2019  Konkurs języka niemieckiego Turbolandeskunde - Austria

12 marca odbył się etap regionalny V Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego Turbolandeskunde - Austria. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 3 TŻ Magdalena Bochnak, Ewelina Hanula oraz Oliwia Wojciarczyk. Rywalizacja była ogromna, każda drużyny odpowiedzieć usiała na 15 pytań z zakresu historii, muzyki, sztuki, kultury, literatury, polityki, gospodarki, sportu, kuchni i geografii. 

Pytania były bardzo trudne i należało wykazać się nie lada wiedzą i umiejętnościami językowymi, aby pokonać przeciwników. Zabrakło trochę szczęścia, aby stanąć na podium, ale dziewczyny dzielnie walczyły do samego końca i godnie reprezentowały naszą szkołę wśród 8 szkół z całej Małopolski i należą się im za to duże brawa. Gratulujemy!!! 

21-02-2019  Dzień języka ojczystego

21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ogłoszony przez UNESCO. W tym dniu naszą szkołę przyozdobiły plakaty oraz hasła promujące znajomość języka ojczystego oraz poprawną i piękną mowę polską. Przeprowadzono też mini konkurs ze znajomości zasad ortografii oraz frazeologii. W konkursie brało udział 208 osób, w tym czterech nauczycieli. 26 osób ten sprawdzian napisało bezbłędnie. W dniu 26 lutego przeprowadzono drugi etap, do którego zgłosiło się 16 osób. 

Zwycięzcą został Marcin Wójciak z kl. IV TŻiUG, drugie miejsce zajęła  Dominika Grabiec z II TH, trzecie miejsce – Klaudia Drzazgowska z kl. IV TŻiUG/TE. Laureatom wręczono nagrody książkowe.

30-01-2019 Konkurs lingwistyczny "DUET"

30 stycznia 2019 roku  w naszej szkole odbył się I etap IX edycji Międzyszkolnego Konkursu Lingwistycznego DUET. Konkurs „DUET” przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a jego celem jest przede wszystkim promowanie i popularyzowanie nauki języków obcych oraz stwarzanie uczniom możliwości współzawodnictwa w zakresie umiejętności i uzdolnień lingwistycznych. Łącznie w I etapie konkursu wzięło udział ponad 800 uczniów z 40 szkół ponadgimnazjalnych z sześciu powiatów: nowosądeckiego, limanowskiego, gorlickiego, nowotarskiego, lubelskiego oraz bocheńskiego.

Etap wewnętrzny został zorganizowany i przeprowadzony przez nauczycieli języków obcych, panią Monikę Rapacz oraz panią Halinę Majkowską. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami równocześnie w zakresie dwóch języków obcych- języka angielskiego oraz niemieckiego. Do udziału w konkursie zgłosiło się 26 osób- miłośników nauki języków obcych.

Najlepszy wynik w naszej szkole uzyskał Jakub Sewielski z klasy III TE, zabrakło mu dosłownie dwóch punktów by znaleźć się w drugim etapie konkursu który odbywa się w Nowym Sączu. Na drugiej miejscu była Anna Zasadni też z klasy III TE, natomiast trzecią pozycję ex aequo zajęły Barbara Zając z klasy IV TE oraz Ewa Kowalczyk z klasy III TE.

 

Wszystkim uczestnikom konkursu Duet serdecznie gratulujemy i życzymy  więcej powodzenia w kolejnej edycji konkursu.

20-11-2018  Konkurs "Poznaj swoje prawa w pracy"

20 listopada 2018 r. w naszej szkole został przeprowadzony etap szkolny konkursu przeznaczonego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych „Poznaj swoje prawa w pracy”. Konkurs jest organizowany przez Państwową Inspekcję Pracy w ramach programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa”, którego celem jest promowanie idei bezpiecznej pracy, jako standardu w przyszłym życiu zawodowym, kształtowanie świadomości zagrożeń występujących w środowisku pracy i podnoszenie poziomu wiedzy w zakresie rozwiązań prawnych.

Wyniki wskazują na dobre i bardzo dobre przygotowanie się młodzieży, dużą wiedzę zwłaszcza w tematyce nie realizowanej jeszcze na zajęciach przedmiotowych, a przydatna w życiu zawodowym. Miło nam poinformować że wśród zwycięzców etapu szkolnego znalazły się uczennice: klasy IV Technikum Ekonomicznego Barbara Zając i Łucja Jackowiec, które osiągnęły najwyższy wynik  i reprezentowały szkołę 12 grudnia 2018 roku w Krakowie na kolejnym, okręgowym  etapie konkursu. Uczennice do konkursu przygotowywały się pod opieką Pani Halina Bubiłek. Serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom i życzymy dalszych sukcesów.

 13-11-2018  XI Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej

 Dnia dnia 13 listopada 2018 roku w sali numer 23 odbył się etap szkolny XI OLIMIADY WIEDZY HOTELARSKIEJ. Do konkursu przystąpiło 10 osób z klas II i III Technikum Hotelarskiego. Najlepsze wyniki uzyskały Zuzanna Surówka i Zofia Wójcik - uczennice klasy drugiej. Dziewczęta 4 stycznia 2019 wezmą udział w etapie okręgowym olimpiady w Krakowie. Celem Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej jest rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań hotelarstwem i turystyką, podnoszenie poziomu umiejętności zawodowych oraz motywowanie uczniów do podejmowania dalszego kształcenia na kierunkach hotelarsko-turystycznych szkół wyższych.

13-11-2018  Olimipada języka angielskiego

 Dnia 13 listopada 2018 roku 15 uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Mszanie Dolnej przystąpiło do „43 Olimpiady Języka Angielskiego”. Etap szkolny polegał na napisaniu testu leksykalno-gramatycznego i trwał 60 minut. Były to głównie zadania otwarte i poziom zadań jak zwykle był bardzo wysoki. Najlepszy wynik w szkole otrzymał Zając Józef z klasy 3TE ale niestety zabrakło mu punktów by zakwalifikować się do kolejnego etapu. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnych konkursach językowych w przyszłości.

24-10-2018  Konkurs "Matematyka w technice dla technika"

Dnia 24 października 2018 roku w naszej szkole odbył się I etap konkursu matematycznego przeznaczonego dla uczniów klas maturalnych techników województwa małopolskiego, mazowieckiego, lubelskiego, podkarpackiego oraz świętokrzyskiego. Konkursowi patronuje Sławomir Sosnowski Marszałek Województwa oraz Teresa Misiuk Lubelski Kurator Oświaty. Główna nagroda to indeksy Politechniki Lubelskiej oraz nagrody rzeczowe. Nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w takim przedsięwzięciu. W pierwszym etapie wzięło udział 5 uczniów z klasy IV TE, a mianowicie Barbara Zając, Monika Drąg, Patrycja Malec, Justyna Nowak oraz Łucja Jackowiec. Opiekunem szkolnym konkursu jest Pani Arietta Liberda Draus. 

11-05-2018  Konkurs "Śladami matematyków"

 W dniu 11 maja w Zespole Szkół nr 1 w Limanowej odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny "Śladami matematyków". Naszą szkołę dzielnie reprezentowały uczennice z wyjątkowej klasy III TE: Basia Zając, Patrycja Malec i Justyna Nowak, pod opieką nauczycielki matematyki Pani Arietty Liberda - Draus. Pierwsza część konkursu to krótki test składający się z informacji dotyczących znajomości życiorysu jednego z Wielkich Matematyków, w tym roku był to Kazimierz Kuratowski. Druga, znacznie trudniejsza część to zestaw pięciu zadań otwartych z zakresu I-III szkoły Technikum.

 Honorowy Patronat nad konkursem objął jak co roku: Jan Puchała – Starosta Limanowski oraz Akademia Górniczo – Hutnicza. Nagroda główna to laptop, więc było o co walczyć..

14-03-2018  Konkurs "Matematyka Pi"

W dniu 14 marca ogłoszonym jako Międzynarodowy Dzień Liczby Pi, uczniowie naszej szkoły mięli okazję wziąć udział w konkursie „Magia Pi“ organizowanym przez panie matematyczki. Zasady były jasne i klarowne(jak cała matematyka J)))): Wygrywa osoba, która opanuje na pamięć jak najdłuższy poprawny ciąg cyfr po przecinku rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. Znamy już jego wyniki…  Najlepszą okazała się niesamowita Łucja Jackowiec z klasy III Technikum Ekonomicznego, bo nauczyła się poprawnie aż .... 227 cyfr po przecinku rozwinięcia liczby Pi . Druga to jej koleżanka z klasy Patrycja Malec, która opanowała 179 cyfr. Trzecia zaś, to Klaudia Węglarz z II Technikum Hotelarskiego, która opanowała  ciąg 145 cyfr. Czwarte miejsce zajęła Natalia Cudek z klasy II Technikum Ekonomicznego, poprawnie zapisując 113 cyfr. Dziewczyny dostały piękne nagrody, pochwałę od nauczycieli, Pani Dyrektor i oczywiście 6 z matematyki. Dal wszystkich uczestników organizatorzy przewidzieli wyróżnienia w postaci pamiątkowych dyplomów, no i oczywiście piątki i szóstki z matematyki…

25-10-2016  Konkurs "Matematyka w technice dla technika"

 Dnia 25 października 2016 roku w naszej szkole odbył się I etap konkursu matematycznego przeznaczonego dla uczniów klas maturalnych techników województwa małopolskiego, mazowieckiego, lubelskiego, podkarpackiego oraz świętokrzyskiego. Konkursowi patronuje Prezydent Miasta Lublin oraz Politechnika Lubelska. Główna nagroda to indeksy Politechniki Lubelskiej oraz nagrody rzeczowe. Nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w takim przedsięwzięciu. W pierwszym etapie wzięło udział 3 uczniów z klasy IV TE/TL tj. Barbara Domagała, Paula Wenderlich, Szymon Krzysztofiak oraz Konrad Sopata z klasy IV TŻi UG. Opiekunem szkolnym konkursu jest Pani Arietta Liberda Draus. Uczennica klasy IV TE/TL Paula Wenderlich przeszła pozytywnie I etap konkursu matematycznego i tym samym dostała się do II etapu konkursu, który odbędzie się już 3 grudnia 2016r. Gratulujemy Pauli i życzymy kolejnych naukowych sukcesów.

15-03-2016  Konkurs DUET

 W dniu 30.03.2016r. w Instytucie Języków Obcych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu odbędzie się drugi etap konkursu lingwistycznego Duet. Naszą szkołę w tym dniu będzie reprezentować 7 osób : Puto Patryk, Jakub Kubowicz, Ewelina Gacek, Barbara Wójcik ,Dorota Cież, Marzena Lis oraz Klaudia Zubek. Pomimo, iż zasady oceniania pierwszej części zostały zaostrzone w tej edycji konkursu, w porównaniu do lat poprzednich, aż tylu uczniów z naszej szkoły uzyskało wymagane 60% punktów z języka angielskiego oraz 40% punktów z języka niemieckiego. Gratulujemy uczestnikom drugiego etapu i mamy nadzieję, że odniosą oni sukces również na tym etapie konkursu, na wyniki którego będziemy czekać z niecierpliwością.

  8-01-2016  III Olimpiada Wiedzy o Turystyce

W piątek 8 stycznia 2016 r.  odbyła się III edycja Olimpiady Wiedzy o Turystyce.  28 uczniów z czternastu szkół ponadgimnazjalnych z województwa małopolskiego  przystąpiło do etapu okręgowego, żeby powalczyć  w finałowym etapie centralnym. Naszą szkołę reprezentowały Kasia Latawiec i Sabina Krzysztof, dwie uczennice klasy III kształcące się w zawodzie technik obsługi turystycznej. II etap Olimpiady rozpoczął się o godz. 12.00, a na wykazanie się swoją wiedzą młodzi miłośnicy turystyki mięli 150 minut. Olimpiadę przygotowano z myślą o szkołach ponadgimnazjalnych kształcących w zawodach branży turystycznej i spokrewnionych z turystyką. Tegoroczna jej edycja przebiega pod hasłem „ Szlaki turystyczne. Od pomysłu do realizacji".

 Głównym organizatorem III Olimpiady Wiedzy o Turystyce jest Instytut Geografii Miast i Turyzmu , Wydział Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego. Olimpiada została objęta patronatem honorowym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Jak wypadną wasze sympatyczne koleżanki? Kto  zakwalifikuje się do etapu centralnego w Spale? Mocno wierzymy, że w grupie walczącej o indeks, nie zabraknie reprezentantek naszej szkoły.  Trzymamy kciuki i życzymy sukcesów.

5-12-2015  I Ogólnopolski Konkurs Turystyczno-Hotelarski
„Mistrz hotelarstwa – concierge” - agent do zadań specjalnych"

 5 grudnia 2015 w  Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych-Małopolskiej Szkole Gościnności odbył się I Ogólnopolski Konkurs Turystyczno-Hotelarski „Mistrz Gościnności Concierge 2015”.  Do rywalizacji stanęło dziewięcioro uczniów, wśród nich uczennica naszej szkoły Angelika Surówka. Konkurs kierowany był do uczniów kształcących  się w zawodzie technik hotelarstwa oraz technik obsługi turystycznej. Jego celem było rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań związanych z  hotelarstwem i turystyką, podnoszenie poziomu i  doskonalenie umiejętności zawodowych przyszłych hotelarzy. Zadania konkursowe dotyczyły pracy concierge w hotelu.  Najpierw każdy z uczestników musiał rozwiązać test składający się z 40 pytań, a potem zmierzyć się z zadaniem praktycznym. Uczniowie wcielali się w rolę concierga i starali się zaplanować pobyt w Krakowie czteroosobowej brazylijskiej rodziny, która przyjechała zwiedzić miasto i mieszka w hotelu. Przygotowując propozycje trzeba było wziąć pod uwagę ich oczekiwania i gusta, np. w kwestii jedzenia.   Konkurs oceniany był przez profesjonalne jury  z przewodniczącym dr Krzysztofem Borkowskim z Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej, na czele. Ostatecznie statuetkę i tytuł „Mistrza Gościnności” trafiły do uczennicy ze szkoły z Myślenic. 

20-10-2015  Konkurs matematyczny "Matematyka w Technice dla Technika"

 Dnia 20 października 2015 roku w naszej szkole odbył się I etap konkursu matematycznego przeznaczonego dla uczniów klas maturalnych techników województwa małopolskiego, mazowieckiego, lubelskiego, podkarpackiego oraz świętokrzyskiego. Konkursowi patronuje Prezydent Miasta Lublin oraz Politechnika Lubelska. Główna nagroda to indeksy Politechniki Lubelskiej oraz nagrody rzeczowe. Nasza szkoła po raz pierwszy bierze udział w takim przedsięwzięciu. Warto nadmienić, iż szanse ma również młodzież, która w szkole uczy się matematyki na poziomie podstawowym. W pierwszym etapie wzięło udział 8 uczniów z klasy IV TE/TL tj. Marek Kicmal, Karol Rapacz, Monika Dudzik, Dorota Dudzik, Aleksandra Krzysztofiak, Beata Baran, Kamil Kołodziejczyk oraz Artur Węglarz oraz 2 uczennice z klasy IV TH Ewelina Gacek oraz Marzena Lis. Opiekunem szkolnym konkursu jest Pani Arietta Liberda Draus. Uczennica klasy IV TE/TL Monika Dudzik przeszła pozytywnie I etap konkursu matematycznego i tym samym dostała się do II etapu konkursu, który odbędzie się 5 grudnia 2015r. Gratulujemy Monice i życzymy kolejnych naukowych sukcesów.

14-05-2015  Konkurs matematyczny "Śladami matematyków"

Dnia 14 maja odbył się w ZSP Nr 1 w Limanowej Powiatowy Konkurs Matematyczny "Śladami matematyków", który w tym roku poświęcony był wielkiemu matematykowi Euklidesowi. Naszą szkołę godnie reprezentowały uczennice klasy III TE Karolina Malec, Kinga Kowalczyk i Monika Dudzik oraz uczniowie klasy II TE Szymon Krzysztofiak i Tomasz Niedojad. Konkurs składał się z testu przygotowanego na podstawie wybranej literatury matematycznej oraz pięciu zadań praktycznych poświęconych zagadnieniom związanym z Euklidesem. Uczniów przygotowywała Arietta Liberda - Draus.

17-18-03-2015  Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

 W dniach od 17 – 18 kwietnia w pięknej wsi Hańczowa niedaleko Wysowej Zdrój odbyły się eliminacje okręgowe XXXIX edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.  W eliminacjach okręgu krakowskiego wzięło udział 161 uczniów we wszystkich dziewięciu blokach tematycznych. Z naszej szkoły w bloku żywienie  reprezentowała nas Karolina Góralik z IIIA TŻ i UG oraz Tomasz Niedojad z II TE – blok Agrobiznes oraz p. Grażyna Szymuś jako opiekun. Tomkowi do najlepszych zabrakło naprawdę niewiele i uplasował się na 5 miejscu, Karolina w swoim bloku uplasowała się w środku stawki dodajmy ze blok żywienie jest blokiem najliczniej reprezentowanym z najsilniejsza konkurencją.  Niemniej jednak gratulujemy Tomkowi i Karolinie życzymy aby w przyszłym roku zajęli jeszcze wyższe miejsca oraz dziękujemy że godnie reprezentowali nasza szkolę w tych eliminacjach.

25-03-2015  Konkurs angielsko-niemiecki DUET

 W dniu 25.03.2015r. w Instytucie Języków Obcych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu odbył się drugi etap konkursu lingwistycznego Duet. Naszą szkołę w tym dniu reprezentowało aż 23 osoby, bo aż tylu uczniów zostało zakwalifikowanych do drugiego etapu tego konkursu. Gratulujemy uczestnikom drugiego etapu i mamy nadzieję, że odnieśli oni sukces również na tym etapie konkursu, na wyniki którego czekamy z niecierpliwością.

24-03-2015  Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

W dniu 24 marca 2015r. w naszej Szkole odbył się etap szkolny XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie ,,Civitas Christiana’’. Celem tego konkursu jest zachęta młodych do poznawania Pisma Świętego. Tematyka tej edycji obejmowała Księgę Jonasza, Dzieje Apostolskie oraz Ewangelię wg św. Łukasza. W tym etapie wzięło udział 11 uczniów naszej Szkoły. Do etapu diecezjalnego, który odbędzie się 21 kwietnia 2015r. przechodzą 3 osoby, które uzyskały odpowiednio największą liczbę punktów. Do etapu diecezjalnego zakwalifikowali się następujący uczniowie:. Rafał Słoński kl. II TH, Karolina Malec kl. III TE oraz Kinga Kowalczyk kl. III TE. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych etapach!

3-03-2015  Międzynarodowy konkurs matematyczny PANGEA

3 marca br odbył się już po raz kolejny w naszej szkole pierwszy etap konkursu matematycznego PANGEA, którego organizatorem jest Międzynarodowe Gimnazjum nr 51 i Liceum Ogólnokształcące Meridian oraz Vistula University w WarszawieKonkurs składał się z części testowej, na której uczniowie mięli wykazać się zdobytą wiedzą, z zakresu szkoły średniej ale i gimnazjum. Konkurs nie należał do łatwych, zresztą miał wyłonić przecież najlepszych. Czekamy 30 marca będą ogłoszone wyniki tego konkursu.

20-05-2014  Konkurs matematyczny "Śladami matematyków"

Dnia 20 maja odbył się w ZSP Nr 1 w Limanowej Powiatowy Konkurs Matematyczny "Śladami matematyków", który w tym roku poświęcony był wielkiemu matematykowi Francois Viete. Naszą szkołę godnie reprezentowały uczennice klasy II TE Karolina Malec i Monika Dudzik. Konkurs składał się z testu przygotowanego na podstawie wybranej literatury matematycznej oraz pięciu zadań praktycznych poświęconych zastosowaniu wzorów Viete, ale i nie tylko. Opiekę sprawowała Arietta Liberda - Draus. Honorowy Patronat nad konkursem objął Jan Puchała - Starosta LImanowski.Aprobatę w przedsięwzięciu wyrazili profesorowie Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie, na czele z rektorem uczelni w latach 1998-2005 prof. dr hab. inz. Ryszardem Tadeusiewiczem. Konkurs stał się powiatową rywalizacją pomiędzy uczniami liceum i technikum naszego powiatu, cieszy się dużym zainteresowaniem, zgłoszono na niego około 80 uczniów. Nasze uczennice z klasy II TE Karolina Malec i Monika Dudzik startując w konkursie matematycznym zajęły bardzo dobre pozycje tj. na 70 startujących uczniów  Karolina zajęła 8 pozycję punktową, a Monika 10. Szkoda, bo niewiele im brakło do laureata, ale cóż może uda się za rok!!! Pragniemy nadmienić, że dziewczynki rywalizowały z najlepszymi uczniami liceów o profilu matematyczno - fizycznym. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 04-2014 Wyróżnienie w konkursie "Pomysł na Biznes w Powiecie Limanowskim"

Daniel Chorągwicki, uczeń klasy II Technikum ekonomicznego ZSP im. inż.  Józefa Marka w Mszanie Dolnej otrzymał wyróżnienie w konkursie „Pomysł na Biznes w Powiecie Limanowskim”. Do konkursu zostało złożonych 47 prac konkursowych z 8 szkół ponadgimnazjalnych, łącznie w konkursie udział wzięło 82 uczniów. W trakcie konkursu wyłonione zostały najciekawsze pomysły na działalność gospodarczą. “Creative Create” Studio graficzne Daniel Chorągwicki – to pomysł na  biznes naszego ucznia.

21-03-2014 Konkurs lingwistyczny DUET - II etap

W dniu 21.03.2014 w Instytucie Języków Obcych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu odbył sie 2 etap konkursu lingwistycznego Duet.Naszą szkołę reprezentowali: Katarzyna Matras ITH,Natalia Michnowska ITŻ/TOT,Patryk Puto oraz Wiesław Trzeciak II TL. Etap kolejny już 11 kwietnia, trzymamy kciuki za naszych lingwistów.

13-03-2014 Konkurs lingwistyczny DUET

13 uczniów naszej szkoły zakwalifikowało sie do II etapu konkursu lingwistycznego DUET. Zmagania z języka angielskiego oraz niemieckiego już 21 marca w Instytucie Języków Obcych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu. Trzymamy kciuki !!!

4-03-2014 Międzynarodowy konkurs matematyczny PANGEA

10 stycznia br odbył się pierwszy etap konkursu matematycznego PANGEA, którego organizatorem jest Międzynarodowe Gimnazjum nr 51 i Liceum Ogólnokształcące Meridian oraz Vistula University w WarszawieKonkurs składał się z części testowej, na której uczniowie mięli wykazać się zdobytą wiedzą, z zakresu szkoły średniej ale i gimnazjum. Konkurs nie należał do łatwych, zresztą miał wyłonić przecież najlepszych. W naszej szkole najlepiej wypadli uczniowie I TE Tomasz Niedojad i Monika Chorągwicka, którym zabraknął zaledwie 1 punkt, aby znaleźć się w finale konkursu. SzkodaJ), mamy nadzieję że w przyszłym roku uda się dojść do finału!!!

 17-02-2014 XIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego English High Flier

Blisko 11 tys. uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zmierzyło się 11 grudnia 2013 r. z zadaniami tego Ogólnopolskiego  Konkursu Języka Angielskiego . W bieżącym roku szkolnym przystąpiło do niego  prawie trzy tysiące uczniów szkół ponadgimnazjalnych.  W naszej szkole do udziału zgłosiło się 40 osób, z czego  15 uczniów klasy pierwszej, 18 uczniów klasy drugiej oraz 7 uczniów klas trzeciej lub czwartej. Najlepszy wynik w szkole uzyskał Sochacki Kuba z klasy III Technikum Żywienia zdobywając w swojej kategorii 142 pkt, co pozwoliło mu zająć 14 miejsce w  województwie małopolskim oraz 147 miejsce w kraju. Uczennice klasy II Technikum Hotelarskiego Kępowicz Ewelina i Gacek Ewelina uzyskały również imponujące wyniki, zdobywając odpowiednio 126 i 125 pkt. co pozwoliło im zająć zaszczytne 26 i 27 miejsce w województwie.  Najlepszy wynik wśród uczniów klas pierwszych uzyskała Matras Katarzyna z klasy I Technikum Hotelarskiego, tuż za nią byli uczniowie klasy I Technikum Ekonomicznego Krzysztofiak Szymon i Możdżeń Dawid. Serdecznie gratulujemy wyników i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach licznie organizowanych w naszej szkole.

7-11-2013 I miejsce w XII Powiatowym Przeglądzie Poezji i Piosenki Patriotycznej

Kolejny sukces naszej uczennicy Agnieszka Michalak z klasy IV TA, która zdobyła tym razem I miejsce w XIII Powiatowym Przeglądzie Poezji i Piosenki Patriotycznej. 

24-04-2013 XXXVII OLIMPIADA WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI ROLNICZYCH

W dniach 19-20 kwietnia 2013 odbyły się eliminacje okręgowe XXXVII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nakle Śląskim. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

Natalia Woźniak  kl. IV TŻ i GD w bloku żywienie i gospodarstwo domowe

Iwona Skawska -  kl. IV TŻ i GD w bloku żywienie i gospodarstwo domowe

Adrian Worwa – kl. IV TE w bloku agrobiznes

Eliminacje obejmowały część pisemną i część praktyczną. Część pisemna polegała na udzieleniu odpowiedzi na 60 pytań testowych, a w części praktycznej każdy uczestnik otrzymał 3 zadania charakterystyczne dla danego bloku tematycznego. Uczestnicy  rywalizowali w 9 blokach tematycznych: żywienie człowieka i gospodarstwo domowe, agrobiznes, architektura krajobrazu, produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, mechanizacja rolnictwa, ogrodnictwo, leśnictwo, ochrona i inżynieria środowiska.

W wyniku przeprowadzonych eliminacji uczniowie:

Natalia Woźniak zajęła 9 miejsce w  bloku żywienie i gospodarstwo domowe

Iwona Skawska zajęła 10 miejsce w bloku żywienie i gospodarstwo domowe

Adrian Worwa zajął 17 miejsce w bloku agrobiznes

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

 22-02-2013 Konkurs lingwistyczny DUET - II etap

W dniu 22.03.2013 w Instytucie Języków Obcych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu odbył się II etap konkursu Lingwistyczny Duet. Wśród uczniów z powiatów nowosądeckiego, limanowskiego i gorlickiego nie zabrakło 8 lingwistów z naszej szkoły.

Walczyli oni o dyplomy i nagrody w kombinacji językowej angielski - niemiecki. W tym etapie zostaną wyłonione osoby najlepiej posługujące się dwoma językami obcymi.
Wyniki już 5 kwietnia. Trzymamy kciuki!

Konferencja naukowa 

Uczeń naszej szkoły Adrian Worwa z klasy IV TE jako jedyny uczeń mszańskich szkół weźmie udział w konferencji naukowej dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z powiatu limanowskiego z zakresu nauk społecznych: ekonomii, polityki społecznej i politologii, organizowanej przez Wyższą Szkołę Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Byliśmy zaszczyceni informacją, że praca naszego ucznia pt. „Media w polityce lokalnej”, napisana pod kierunkiem pani mgr Magdaleny Karpierz została doceniona przez recenzentów i nasz uczeń znalazł się wśród 3 uczniów powiatu limanowskiego zaproszonych do zaprezentowania swojej pracy na konferencji naukowej, która odbędzie się 22 kwietnia 2013 r. w Limanowej.

Gratulujemy i życzymy sukcesów

6-02-2013 Konkurs lingwistyczny DUET

 Dnia 6 lutego w naszej szkole odbyl się konkurs lingwistyczny DUET. Frekwencja dopisała.W eliminacjach  wzieło udział aż 80 osób! Uczestnicy konkursu wykazali się wiedzą i umiejetnościami z zakresu dwóch jezyków obcych- angielskiego, jako obowiazkowego oraz drugiego jezyka do wyboru: francuskiego,niemieckiego lub rosyjskiego.Nasi uczniowie wybrali język niemiecki a opiekę merytoryczną nad tą częścią konkursu sprawowała pani profesor Małgorzata Lenart-Halama.4 marca ogłoszono wyniki 1 etapu konkursu, do 2 etapu przeszło 9 osób z naszej szkoły,są to:Ania Wąchała,Paulina Antosz, Iza Smoleń,Wiola Biedrzycka i Aneta Szczypka z 4aTH,Patryk Kolodziej 4bTH,Anita Gacek 3TH ,Magda Koscielniak 1bTŻ oraz Kamil Pajdzik 1aTŻ.Finalistom gratulujemy i trzymamy kciuki 22 marca na etapie pozaszkolnym w Nowym Sączu. Opiekę nad  konkursem sprawuje mgr Teresa Mazurkiewicz.

12-12-2012 XII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego English High Flier

Dnia 12 grudnia 2012 odbyła się XII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego English High Flier. Wzięło w nim udział ponad 11 tys. uczestników, wśród których wyłoniono 121 laureatów. W naszej szkole do konkursu przystąpiło 15 uczniów  z najlepszymi umiejętnościami z języka angielskiego gdyż poziom konkursu od lat jest wysoki w każdej kategorii wiekowej. Najlepszy wynik w szkole  ( 176 punktów )uzyskał niezawodny Patryk Kołodziej z klasy VIB technikum hotelarskiego, tuż za nim byli koledzy z klasy Miśkowiec Magdalena (163 punkty) oraz Wyrwa Adrian (138 punktów). W młodszej kategorii wiekowej umiejętnościami popisała się Krzan Karolina z klasy I technikum logistycznego zdobywając 136 punktów. Drugie miejsce w tej kategorii wiekowej uzyskała Kępowicz Ewelina z klasy I technikum hotelarskiego (132 punkty) a na trzecim miejscu podium był Kicmal Marek z klasy I technikum ekonomicznego (131 punkt).  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy,natomiast najlepsi uczniowie dodatkowo otrzymali wartościowe pomoce do pogłębienia swojej wiedzy z języka angielskiego.  Serdecznie gratulujemy wyników i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach licznie organizowanych w naszej szkole.

24-11-2012 I miejce w konkursie Wiedzy o Ochronie Przyrody

I MIEJSCE AGNIESZKI W POWIATOWYM KONKURSIE. 15.11.2012 roku, uczennica naszej szkoły Agnieszka Michalak z klasy III Technikum Agrobiznesu zajęła 1 miejsce w finale konkursu Wiedzy o Ochronie Przyrody. Konkurs został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Limanowej a współorganizatorem było Nadleśnictwo Limanowa. Do finału zakwalifikowało się 14 uczniów startujących w trzech kategoriach wiekowych. Zwycięzcą w kategorii szkół ponadgimnazjalnych została Agnieszka. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

14-11-2012 II miejsce w XII Powiatowym Przeglądzie Poezji i Piosenki Patriotycznej

Kolejny sukces naszej uczennicy Agnieszka Michalak z klasy III TA zdobyła II miejsce w XII Powiatowym Przeglądzie Poezji i Piosenki Patriotycznej, w kategorii żywego słowa za recytację wiersza „Przechodniu powiedz Ojczyźnie”. Konkurs odbył się5 listopada bieżącego roku. Został on zorganizowany przez Starostwo Powiatu Limanowskiego, II Liceum Ogólnokształcące im. Legionów Józefa Piłsudskiego w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Limanowej, a także Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Łososinie Górnej. W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, ten patriotyczny przegląd, mający charakter konkursowy zgromadził liczne grono uczestników: 46 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Limanowej, a także z Tymbarku, Mszany Dolnej i Szczyrzyca. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

9-06-2012 ANNA LUBERDA LAUREATKĄ XXXVI CENTRALNEJ OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI ROLNICZYCH

Anna Luberda otrzymała tytuł laureata w finale XXXVI Centralnej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku: „Żywienie człowieka i gospodarstwo domowe”. Ania zwolniona jest z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe za który otrzyma maksymalną liczbą punktów- 100%. Nasza absolwentka otrzymała również uprawnienia do wstępu na wybrane kierunki studiów z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego. Eliminacje centralne XXXVI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych odbywały się w dniach od 1 do 2 czerwca 2012 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego w Miętnem koło Garwolina (woj. mazowieckie). W Olimpiadzie uczestniczyło 217 uczniów najlepszych w Polsce. Wyłoniono ich spośród ponad 21 tysięcy uczniów, którzy brali udział w eliminacjach szkolnych i 1330 uczniów z eliminacji okręgowych. Przypomnijmy, że nasza uczennica wygrała etap okręgowy. Uczestnicy finału rywalizowali w 9 blokach tematycznych: żywienie człowieka i gospodarstwo domowe, agrobiznes, architektura krajobrazu, produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, mechanizacja rolnictwa, ogrodnictwo, leśnictwo, ochrona i inżynieria środowiska. Olimpijczycy zmagali się z testem obejmującym 60 pytań, a następnie z trzema zadaniami praktycznymi. Uczestnicy musieli wykazać się szeroką wiedzą teoretyczną, jak i umiejętnościami praktycznymi. Przewodniczący Komitetu Głównego Olimpiady prof. dr hab. Andrzej Radecki podkreślił, iż poziom tegorocznej olimpiady był bardzo wysoki i wyrównany. Świadczyły też o tym niewielkie różnice punktowe poszczególnych laureatów. Tym bardziej cieszymy się z sukcesu naszej uczennicy. Uczennicę do Olimpiady przygotowywała mgr inż. Elżbieta Tokarczyk Ani gratulujemy i życzymy powodzenia na studiach.

8-05-2012 Katarzyna Drąg z klasy IVA Technikum Hotelarskiego FINALISTKĄ IV OLIMPIADY WIEDZY HOTELARSKIEJ

W dniach 17 – 20 kwietnia 2012 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno - Hotelarskich w Kołobrzegu odbył się etap centralny IV Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Naszą szkołę reprezentowała Katarzyna Drąg z klasy IVA Technikum Hotelarskiego, zakwalifikowana w wyniku eliminacji okręgowych. Uczestnicy etapu centralnego w pierwszym dniu zmagań rozwiązywali test pisemny składający się ze 100 zadań. Nie należał on do łatwych, bowiem uczestnicy musieli potwierdzić, że profesjonalny hotelarz powinien umieć łączyć podstawową wiedzę z dziedziny hotelarstwa z aktualnymi nowinkami branży hotelarsko – turystycznej. Test pozwolił wyłonić 15 finalistów, którzy następnie zmagali się w zadaniach sprawdzających umiejętności praktyczne przyszłych hotelarzy. Decyzją Komitetu Głównego Olimpiady Widzy Hotelarskiej Katarzyna Drąg uzyskała tytuł finalisty. Jako finalistka jest zwolniona z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w zawodzie technik hotelarstwa, co oznacza zdanie tego egzaminu na 100%!!!! Organizatorzy Olimpiady zapewnili uczestnikom olimpiady i ich opiekunom wiele atrakcji. Wysłuchali wykładu i obejrzeli pokaz głównego sponsora OWH firmy VOIGT. Zwiedzili hotel Marine 5* i Arka medical SPA 4*. W programie turystyczno-krajoznawczym poznali zabytki Kołobrzegu i mieli przyjemność podziwiać widoki z łodzi flisackich na rzece Parsęcie. To pierwszy tak duży sukces naszych hotelarzy, ale na pewno nie ostatni. Jest on dowodem na to, że warto zdobywać nowe umiejętności i rozwijać wiedzę zawodową, pamiętając przy tym, że hotele będą tak dobre, jak ludzie, którzy w nich pracują. Gratulujemy i cieszymy się z sukcesu!!!!

24-04-2012 Anna Luberda z klasy IV TŻ i GD zajęła I MIEJSCE W OLIMPIADZIE WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI ROLNICZYCH

Anna Luberda uczennica klasy IV TŻ i GD zajęła I miejsce w bloku: „ Żywienie człowieka i gospodarstwo domowe; w XXXVI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w Nawojowej. Etap okręgowy odbywał się w dniach 20-21 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Nawojowej.W olimpiadzie brało udział 152 finalistów z województwa: małopolskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, podkarpackiego, śląskiego i opolskiego. Byli to najlepsi spośród 3,5 tysiąca młodzieży biorącej udział w eliminacjach na szczeblu szkolnym. Uczestnicy olimpiady rywalizowali w ośmiu blokach programowych: żywienie człowieka i gospodarstwo domowe, agrobiznes, architektura krajobrazu, produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, mechanizacja, leśnictwo i ogrodnictwo. Uczniowie w pierwszej części olimpiady zmagali się z testem składającym się z sześćdziesięciu pytań. Natomiast w drugiej części prezentowali swoje umiejętności w zadaniach praktycznych. Olimpiadę przeprowadzili pracownicy naukowi Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie pod przewodnictwem prof. dr hab. Andrzeja Lepiarczyka oraz przewodniczącego jury prof. dr hab. Norberta Marksa. Nasza uczennica zajmując I miejsce oprócz zakwalifikowania się do etapu centralnego otrzymała również nagrodę rzeczową w postaci tableta. Ponadto Ania zwolniona jest z części teoretycznej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Kolejny etap XXXVI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych na szczeblu centralnym odbędzie się w dniach 1-2 czerwca 2012 roku w Miętnem w województwie mazowieckim. Ani gratulujemy sukcesu i już dziś życzymy powodzenia na etapie centralnym!

14-03-2012 Mateusz Mrozowski z klasy IV TŻ i GD wyróżniony w finale III Małopolskiego Konkursu Fotograficznego

Uczeń klasy IV TŻ Mateusz Mrozowski zdobył wyróżnienie w finale III Małopolskiego Konkursu Fotograficznego "Leśne Inspiracje". 30 marca 2012 r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie odbędzie się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu. Współorganizatorem konkursu jest: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie, Kuratorium Oświaty w Krakowie oraz Nadleśnictwa: Brzesko, Dąbrowa Tarnowska, Dębica, Gorlice, Gromnik, Krościenko, Krzeszowiece, Limanowa, Łosie, Miechów, Myślenice, Nawojowa, Niepołomice, Nowy Targ, Piwniczna, Stary Sącz.

8-11-2011 Przegląd piosenki i poezji patriotycznej

Kolejne sukcesy… 7 listopada bieżącego roku w II Liceum Ogólnokształcącym im. Legionów Józefa Piłsudskiego w Limanowej, odbył się XI Powiatowy Przegląd Piosenki i Poezji Patriotycznej. Na scenie nie mogło zabraknąć naszych uczniów, którzy godnie reprezentowali szkołę i zajęli wysokie miejsca. II miejsce w kategorii recytacji zdobyła Agnieszka Michalak z klasy II TA III miejsce w kategorii piosenka patriotyczna zdobyła Aneta Kaczor przy akompaniamencie Michała Fliga z klasy II TŻ Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

31-08-2011 WYRÓŻNIENIA W VII EDYCJI KONKURSU PLASTYCZNEGO I FOTOGRAFICZNEGO

Uczennice naszej szkoły zostały laureatkami konkursu plastycznego i fotograficznego w kategorii młodzież szkół ponadgimnazjalnych( 16 – 18lat). Konkurs „ W poszukiwaniu piękna otaczającej nas przyrody” został zorganizowany przez Lasy Państwowe. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 10 czerwca niedaleko Nadleśnictwa w Nawojowej- patrona i głównego organizatora konkursu. Anna Nocoń uczennica klasy 3 Technikum żywienia i gospodarstwa domowego uzyskała 1 miejsce w konkursie za barwny pejzaż wykonany pastelami. Katarzyna Palac z klasy 1 Technikum agrobiznesu również uzyskała 1 miejsce za zdjęcie wykonane w Bieszczadach przedstawiające słynne połoniny. Natomiast Magdalena Wysopal również z klasy 1 Technikum Agrobiznesu została wyróżniona 3 miejscem za zdjęcie swojej najbliższej okolicy. Szkolnym opiekunem konkursu była mgr Monika Zięba. Wszystkim laureatkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

21-12-2010 Muzyczne talenty w naszej szkole

W dniu 15 grudnia 2010 w Zespole Szkół Nr 1 w Limanowej odbył się powiatowy konkurs kolęd i pastorałek obcojęzycznych. Do udziału zgłosiło się 12 szkół. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych po raz pierwszy wystartował w tego typu konkursie. Nasza szkoła zdobyła drugie miejsce w wyrównanej walce. Zaprezentowane zostały dwa utwory w językach: rosyjskim, angielskim oraz hiszpańskim. Zespół wokalno-instrumentalno-taneczny składał się z 18 uczniów naszej szkoły: Kl. I TŻiGD Bolisęga Halina, Cyrek Marcin, Flig Michał, Grzęda Natalia, Kaczor Aneta, Kapłoniak Kinga, Kościółek Klaudia , Skowronek Krystyna, Wsół Aneta, Zapała Magdalena Kl. III TŻiGD Marszalik MonikaTrzepaczka, Sławomir, Misiura Mateusz Kl. I TH Kordeczka Iwona, Miśkowiec Alicja, Kl. II B TH Kołodziej Patryk Kl. I TA Rucka Dominika, Sutor Ewelina Do występu młodzież przygotowały mgr Halina Majkowska oraz mgr Teresa Mazurkiewicz.

4-11-2010 Finał powiatowego konkursu ekologicznego

W Limanowej odbył się 12 października finał powiatowego konkursu ekologicznego o ochronie przyrody na terenie powiatu limanowskiego. W konkursie wzięło udział 149 osób ze szkół powiatu limanowskiego. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy o ochronie przyrody w powiecie limanowskim, a także kształtowanie świadomości przyrodniczej młodzieży. Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zdobyła Anna Luberda z klasy III Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego, a również wysokie czwarte miejsce wywalczyła Anna Malec z klasy III Technikum Ekonomicznego. Serdecznie gratulujemy! Autor: Piotr Majkowski

25-05-2010 Natalia Jamróz na podium

W Rabce, 14 maja odbył się konkurs recytatorski im. Antoniny Zachary – Wnękowej. Udział brali uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich. Dużym sukcesem udział w tym konkursie uwieńczyła uczennica naszej szkoły Natalia Jamróz z klasy I b Technikum Hotelarskiego, która wyrecytowała pierwsze miejsce. Opiekunem Natalii była Pani mgr Maria Habrzyk. Obu paniom gratulujemy sukcesu. Warto nadmienić, że Natalia także śpiewa i reprezentuje naszą szkołę także na konkursach muzycznych. Czekamy więc na kolejne udane występy wokalne.

26-04-2010 WYRÓŻNIENIA W KONKURSACH PLASTYCZNYCH

Cztery uczennice naszej szkoły zostały wyróżnione w konkursach plastycznych. Staromiejskie Centrum Kultury i Młodzieży w Krakowie wyróżniło 2 nasze uczennice w następujących konkursach: „Światło” – konkurs fotograficzno – plastyczno- literacko – muzyczny i wyróżnienie dla Agnieszki Szapućko. „Wielkanocny Festiwal Tradycji i Obrzędu 2010” i wyróżnienie dla Izabeli Wsół za dekorację wielkanocną. Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej również wyróżniła 2 nasze uczennice: Martę Parszywkę i Marię Świder w konkursie „Jan Paweł II w moim życiu pamięci” Opiekun mgr Monika Zięba

22-04-2010 Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny

Z przyjemnością informujemy, że nasza uczennica Anna Malec zajęła drugie miejsce w konkursie ogólnopolskim. Pierwsze miejsce w szkole zajęła Renata Zapała W dniu 11 marca 2010 roku odbył się Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Fraszka”, do którego przystąpiła również nasza szkoła- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. inż. Józefa Marka w Mszanie Dolnej. W konkursie uczestniczyło piętnastu uczniów od klasy drugiej do czwartej technikum: Anna Malec Renata Zapała Kinga Czernek Kamil Karpierz Karol Karpierz Agnieszka Kowalczyk Karolina Wrzecionek Paulina Styksy Katarzyna Dobrowolska Karolina Jania Paulina Aleksandrowicz Alina Wojdyła Dorota Skawska Jolanta Kołodziejczyk Maciej Żak Z przyjemnością informujemy, że nasza uczennica Anna Malec zajęła drugie miejsce w konkursie ogólnopolskim. Jej opiekunem jest mgr Maria Habrzyk. Pierwsze miejsce w szkole zajęła Renata Zapała, zdobywając 25 punktów. Wyróżnione osoby otrzymały nagrody rzeczowe i dyplomy. Dyplomy uznania otrzymali również pozostali uczniowie. Szkolnym Opiekunem Konkursu –popularyzatorem języka polskiego była mgr Jadwiga Smreczak, współpracowała z nią mgr Maria Habrzyk. autor: mgr Jadwiga Smreczak 

14-03-2010 Konkurs "Młodzi Naukowcy"

Zwycięzcami konkursu „Uczniowskie Pasje” Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Marka w Mszanie Dolnej. Konkurs ten został ogłoszony w grudniu 2009r., brały w nim udział najlepsze licea i technika z czterech województw (śląskiego, małopolskiego, łódzkiego i opolskiego). Pierwsze miejsce zdobyli uczniowie: Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Marka w Mszanie Dolnej w składzie: • Agnieszka Kowalczyk • Joanna Kucharczyk • Aleksandra Wojciaczyk • Anna Malec • Sylwia Rzepka • Paulina Jania • Grzegorz Potaczek • Magdalena Madej • Patrycja Szumilas • Emilia Popławska • Dorota Bala Opiekun: Arietta Liberda-Draus z tytułową pracą: „Tajniki Kombinatoryki” Nasi uczniowie zostali również zwycięzcami w jednej z trzech kategorii: Najlepsza prezentacja multimedialna obrazująca uczniowskie pasje Prace oceniane były przez kolegium profesorskie złożone z ekspertów w dziedzinach: biologii, fizyki, matematyki, informatyki i przedsiębiorczości.