W TYM DZIALE:

 

Nasza szkoła w TVP

W dniu 27 kwietnia w naszej szkole gościli reporterzy Telewizji Kraków, którzy o godzinie 8:00 rozpoczęli w sali matematycznej ZSP w Mszanie Dolnej nagranie programu poświęconego realizacji projektu "Partnerzy w Nauce" w naszej placówce.

 Opiekę nad nagraniem sprawowała pani mgr Arietta Liberda Draus - koordynator projektu PwN, mgr Jarosław Draus oraz mgr Maria Olszewska.
 Przygotowano prezentację na różnorodne tematy z rozmaitych dziedzin nauki, młodzież bardzo mocno przygotowywała się do wystąpień na sekcjach naukowych projektu "Partnerzy w nauce".


Szczegółowy program zamieszczamy poniżej.

8:05 - Projekcja filmu "Matura 6 maj" - komedia z życia maturzysty - prowadzi sekcja informatyczna dla klasy III ATH
8:25 - "Deformacja oraz retusz w programie graficznym" - prowadzący Konrad Karkula, klasa III ATH
8:50 - "Fotomontaż w  Photoshop" - prowadzący Adrian Wyrwa,  klasa II BTH
9:15 - "Lekcja matematyki z zastosowaniem tablicy interaktywnej - "Przekształcenia wykresu funkcji wykładniczej"  - prowadząca p. Arietta Liberda Draus dla klasy III TE
9:40 - Krótki test z przeprowadzonej lekcji przy użyciu zestawu pilotów multimedialnych
9:50 - "Tajniki kombinatoryki" - prowadzi sekcja matematyczna dla klasy III TE
10:15 - Wspomnienia z obozu naukowego w Turawie - prowadzi sekcja matematyczna
10:25 - Rozgrywki logiczne dla uczestników festiwalu w sali nr 21- przygotowane przez sekcję matematyczną oraz sekcję przedsiębiorczości
12:00 - Pokaz rozmowy kwalifikacyjnej - przygotowany przez sekcję przedsiębiorczości
 
       Następnie nauczyciele biorący udział w projekcie, uczniowie z poszczególnych sekcji, oraz uczestnicy WIP udzielali wywiadów dla telewizji, co było ostatnim punktem programu. Cały program był prowadzony z użyciem pomocy dydaktycznych otrzymanych w ramach projektu min. laptopa, ekranu, systemu do testów, aparatu fotograficznego i innych urządzeń.

Opracowanie: Arietta Liberda-Draus

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć